ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8124315
*
nr 812 4315
Spegel
nutida, höjd: 87
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:19:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 12:34:04
1
150 kr
2/3 15:25:05
2
1.100 kr
3/3 09:20:01
3
600 kr
3/3 09:23:02
3
1.000 kr
3/3 09:24:30
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 812 4315
Spegel
nutida, höjd: 87
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 12:34:04 | 1 | 150 kr |
2/3 15:25:05 | 2 | 1.100 kr |
3/3 09:20:01 | 3 | 600 kr |
3/3 09:23:02 | 3 | 1.000 kr |
3/3 09:24:30 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.